Loading

+

Regulamin

Regulamin

Regulamin, wraz z warunkami korzystania z naszej strony internetowej, polityką prywatności i polityką bezpieczeństwa składają się na naszą umowę z Tobą, wynajmującym, na usługi, które świadczymy w zakresie najmu samochodów. Są one określane jako nasze warunki umowy. Niniejsze warunki mają zastosowanie do wszystkich umów o świadczenie naszych usług, z wyłączeniem wszystkich innych warunków. Żadne zachowanie ze strony „Lesvos Car Hire” nie będzie uważane za akceptację jakichkolwiek innych warunków. Akceptacja usług lub podpisanie jakiejkolwiek umowy będą uważane za rozstrzygający dowód akceptacji niniejszych warunków. „Lesvos Car Hire” może zmienić niniejsze warunki bez powiadamiania Ciebie, wynajmującego. Radzimy sprawdzać stronę internetową, by móc wziąć pod uwagę wszelkie zmiany warunków, które mogą Cię dotyczyć. Otrzymasz od nas pojazd bezpośrednio lub pośrednio. Podejmowane przez nas działania zależą od naszych relacji z firmą zajmującą się wypożyczaniem pojazdów. Niniejsze warunki mają zastosowanie do każdej rezerwacji, którą Ty, wynajmujący, dokonujesz u nas na lub za pośrednictwem tej strony internetowej, więc powinieneś upewnić się, że jesteś świadomy ich treści. Zarówno nasze warunki, jak i warunki naszych lokalnych dostawców zawierają pewne wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności. Twoja rezerwacja na stronie jest uzależniona od tego, czy Ty, wynajmujący, akceptujesz nasze warunki. Jeśli Ty, wynajmujący, nie zgadzasz się z którąkolwiek ich częścią, nie możesz kontynuować rezerwacji. Potwierdzając, że chcesz zarezerwować pojazd za pośrednictwem tej strony internetowej, Ty, wynajmujący, oświadczasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i akceptujesz odpowiednie warunki. Jeśli jest jakakolwiek część, której Ty, wynajmujący, nie rozumiesz w pełni lub jeśli masz pytanie dotyczące wynajmu pojazdu lub innego produktu, skontaktuj się z nami pod numerem +306970673954

Wliczone i niewliczone w cenę

  • Wynajem pojazdu, ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie od kolizji z udziałem własnym 700 €, Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do 15.000 €, Brak opłat za przejechane kilometry.
  • Podatki i dopłaty: Twoja rezerwacja obejmuje podatek VAT, podatek drogowy, opłaty lotniskowe oraz dostawę, oraz odbiór pojazdu
  • 24-godzinna pomoc drogowa pod numerem +30 6970673954
  • 24-godzinna obsługa klienta pod numerem +30 6970673954
  • Dodatkowy kierowca
  • Dopisani mogą zostać dodatkowi kierowcy, mogą obowiązywać dodatkowe koszty, które są płatne lokalnie.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC (Third party motor liability) jest świadczone zgodnie z lokalnymi przepisami. Więcej informacji jest dostępnych lokalnie.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC (Collision Damage Waiver) zmniejsza odpowiedzialność wynajmującego z całkowitego kosztu szkody, do udziału własnego 700 €, chyba że wynajmujący wyrządzi szkodę umyślnie, jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, używa pojazdu w sposób zabroniony lub niedbały, np. zjeżdżając z głównych dróg lub wynajmując go innym stronom. AC pokrywa odpowiedzialność za uszkodzenie pojazdu lub jego części i akcesoriów.

Wyjątki

COpłaty, za którekolwiek z niżej wymienionych uszkodzeń, będą pobierane bezpośrednio od najemcy, z których najważniejsze są:

Uszkodzenia anteny, tac, sprzęgła i skrzyni biegów, uszkodzenie zamka samochodowego, klamki, progu drzwi, utrata lub uszkodzenie kluczy, wycieraczek, szyb, lusterek, kół, opon, wnętrza samochodu, zapasowego kluczyka i podnośnika samochodowego, kołpaka, świateł, korka benzyny, uszkodzenie tapicerki samochodu, uszkodzenia dachu, uszkodzenia spowodowane bagażnikiem dachowym i wszelkim bagażem na nim położonym, ekstremalne zabrudzenia wnętrza i/lub zewnętrznej części pojazdu, uszkodzenia podwozia, rzeczy osobiste pozostawione w wynajętym samochodzie, uszkodzenia spowodowane zaniedbaniem, przebicia i pęknięcia opon, zanurzenie w wodzie lub uszkodzenia spowodowane słoną wodą, uszkodzenia spowodowane gradem, błędy paliwowe, uszkodzenia foteli i siedzisk dziecięcych, wyładowany akumulator z powodu nieodłączonych urządzeń elektrycznych, uszkodzenie lub utrata dokumentów samochodowych, uszkodzenie lub utrata tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie lub kradzież logo samochodu lub urządzeń muzycznych (radio, CD/mp3 etc.). Wypożyczalnia samochodów w żadnym wypadku nie jest zobowiązana do wymiany przebitej opony. Koszty holowania nie są objęte polisą ubezpieczeniową

Ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie od kradzieży (Theft Protection) zmniejsza odpowiedzialność wynajmującego w przypadku kradzieży lub uszkodzenia spowodowanego kradzieżą, lub próbą kradzieży pojazdu, do udziału własnego 700 €. Zaniedbania związane z kradzieżą pojazdu mogą spowodować, że „Lesvos Car Hire” zażąda pełnej kwoty za koszt pojazdu.

Ubezpiecznie NNW

Ubezpieczenie NNW (Personal Accident Insurance) pokrywa koszty leczenia i przypadkowej śmierci wynajmującego i pasażerów w razie wypadku podczas najmu do kwoty maksymalnej 15 000 EUR.

Ubezpieczenie z tytułu udziału własnego (Excess cover insurance)

Ta polisa obniży udział własny do zera w przypadku większości grup pojazdów: Koszt tej polisy wynosi 9,00 EUR za dzień wynajmu. Oznacza to, że udział własny standardowej polisy, zwykle 700 Euro, zostanie opłacony przez nas w Twoim imieniu i odzyskany. W przypadku tego typu ubezpieczenia funkcjonują ograniczenia wiekowe. Minimalny wiek wynajmującego wynosi 23 lata, maksymalny wiek wynosi 69 lat.

Ubezpieczenie w zakresie pomocy drogowej

Ubezpieczenie w zakresie pomocy drogowej (Roadside assistance) jest opcjonalne i naliczane w wysokości 2,00 € za dzień najmu. W przypadku jego wykupienia pokryta zostanie opłata za wezwanie pomocy drogowej w wysokości 50,00 EUR oraz opłaty związane z wymianą klucza, blokadami, pomocą w przypadku rozładowanego akumulatora, pomocą w zakresie przebitych opon i dostawą paliwa

Lokalne depozyty i benzyna

„Lesvos Car Hire” może pobrać depozyt w wysokości 250 € na początku najmu w celu pokrycia kosztów benzyny, nadwyżki odpowiedzialności i innych opłat poniesionych podczas wynajmu. Ważna główna karta kredytowa wymagana będzie w większości przypadków i musi być wystawiona na nazwisko głównego kierowcy. Pod warunkiem, że samochód i dodatki zostaną zwrócone w takim samym stanie, w jakim zostały wynajęte, w zgodzie z naszą polityką paliwową, depozyt ten zostanie oddany po zwrocie pojazdu.

Minimalny wiek wynajmującego

Minimalny wiek wynajmującego wynosi 21 lat, maksymalny 74 lata.

Dodatkowi kierowcy

W przypadku dodatkowych kierowców mogą występować dodatkowe opłaty, które są płatne na miejscu. Wiek w momencie wynajmu musi wynosić co najmniej 21 lat – maksymalnie 74 lata z minimum 2-letnim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu.

Okres wynajmu i kalkulacja stawki dziennej

Okres wynajmu dla lotniska lub portu w Mytilene będzie liczony w trybie 24 godzinnym lub od godziny 9:00 w przypadku, gdy nasz pojazd zostanie dostarczony do Twojego hotelu.

Opóźnione zwroty

W przypadku opóźnionego przyjazdu Twoja umowa rozpocznie się w momencie wskazanym oryginalnie w umowie. W przypadku opóźnionego przyjazdu prosimy o kontakt pod numerem +30 6970673954. Twoja rezerwacja zostanie wstrzymana do 2 godzin po podanej godzinie przyjazdu, po tym czasie Twoja rezerwacja zostanie anulowana, a opłaty za anulowanie zostaną naliczone.

Foteliki dziecięce i specjalne życzenia

Foteliki dziecięce, bagażniki dachowe i dodatkowe akcesoria są dostępne na życzenie, chociaż nie są one gwarantowane. Wnioski o te przedmioty należy składać w momencie rezerwacji lub do 48 godzin przed momentem odbioru pojazdu.

Opłaty za dostawę i odbiór

Dostawa i odbiór pojazdu jest bezpłatny z dowolnego z następujących miejsc: obszar Anaxos, port Petra, obszar Petra, obszar Molivos, obszar Eftalou. Dostawa i odbiór są bezpłatne, jeśli okres wynajmu jest dłuższy niż 5 dni, z następujących miejsc: lotnisko Mytilene, port Mytilene, miasto Mytilene i okolice, Kalloni i okolice, Eressos i okolice, Sigri i okolice, Plomari i okolice. Jeśli okres wynajmu w tych miejscach jest krótszy niż 5 dni, za dostawę pobierana jest opłata o maksymalnej wysokości 30,00 €. Za odbiór wynajętego pojazdu pobierana jest opłata o maksymalnej wysokości 30,00 €. Pełne dane adresowe i czas dostawy muszą być podane w momencie rezerwacji. Opłata za dostawę poza godzinami pracy funkcjonuje w godzinach 22:00 - 7:00 i wynosi 40,00 €

Paliwo

Pojazd jest zwykle dostarczany z napełnionym do połowy zbiornikiem i powinien zostać zwrócony z tą samą ilością paliwa. W innym przypadku obowiązywać będą opłaty za tankowanie. Opcja płatności za paliwo może być dostępna, wyślij wniosek na adres [email protected]

Opłacane lokalnie przez klienta.

Mandaty i kary

Klient jest odpowiedzialny za koszty wszelkie mandaty i inne kary poniesione podczas wynajmu pojazdu. Wszystkie mandaty i kary są płatne przed zakończeniem umowy najmu. Wynajmujący ponosi koszty wszelkich zaległych kar oraz mandatów. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty administracyjne.

Obszar jazdy

Dozwolone jest poruszanie się pojazdami wyłącznie w granicach wyspy Lesbos. Niedozwolone jest poruszanie się po nieukończonych, nieutwardzonych drogach lub poza drogami publicznymi

Zmiany

Jeśli Ty, klient, chcesz dokonać zmian w rezerwacji, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń do członka naszego zespołu pod numer +30 6970673954. Miej przygotowane swoje imię, nazwisko oraz numer referencyjny.

Anulowanie rezerwacji

Jeśli chcesz anulować rezerwację, my "Lesvos Car Hire", anulujemy Twoją rezerwację bezpłatnie do 7 dni przed datą rozpoczęcia okresu wynajmu. W przypadku anulowania rezerwacji w okresie 7 dni do rozpoczęcia wynajmu, nastąpi utrata depozytu oraz zostanie naliczona opłata administracyjna w wysokości 30,00 €. W przypadku anulowania po rozpoczęciu najmu obowiązuje utrata depozytu, koszty wynajmu za pierwszy dzień i opłata administracyjna w wysokości 30,00 €. Zastrzegamy sobie prawo do pobrania wszystkich obowiązujących opłat za anulowanie rezerwacji z Twojej karty kredytowej. My "Lesvos Car Hire" zastrzegamy sobie prawo do anulowania rezerwacji bez uprzedzenia. W przypadku anulowania przez nas rezerwacji wszystkie opłaty dokonane na Twoją kartę kredytową zostaną zwrócone wyłącznie na tę samą kartę kredytową.

Dokumentacja

Twój voucher zostanie wysłany w ciągu 24 godzin roboczych od otrzymania przez nas prośby o rezerwację, pod warunkiem podania pełnych szczegółów dotyczących przyjazdu (np. numer lotu, godzina przyjazdu lub lokalny adres dostawy, prawidłowe dane kontaktowe, np. imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Należy pamiętać, że potwierdzenie niektórych pojazdów „na żądanie” może potrwać dłużej. Poinformujemy Ciebie, klienta, jeśli wystąpi taka sytuacja.

Prawo jazdy

Kierowcy muszą przedstawić pełne ważne prawo jazdy posiadane przez co najmniej 2 lata. Wszystkie osoby prowadzące pojazd muszą mieć prawo jazdy cały czas przy sobie - jest to wymóg narzucony przez władze lokalne. Żadne zwroty za wynajem odrzucony z powodu nieprzedstawienia prawa jazdy lub nieujawnionych adnotacji nie będą przyznawane. Międzynarodowe prawo jazdy/pozwolenie: Obowiązkiem głównego kierowcy jest uzyskanie międzynarodowego prawa jazdy przed przyjazdem.

Pojemność i typ pojazdu

Wszystkie pojazdy są ubezpieczone na maksymalną liczbę pasażerów. Lesvos Car Hire nie ponosi odpowiedzialności niedopasowanie pojazdu do wszystkich pasażerów i ich bagaży. Należy zapoznać się ze stroną internetową „Lesvos Car Hire”, by uzyskać informacje o przybliżonej liczbę pasażerów w dostępnych grupach pojazdów. Samochód pokazany na voucherze ma wyłącznie charakter orientacyjny i może zostać zastąpiony alternatywnym, podobnym modelem samochodu lub ulepszonym pojazdem.

Wynajem pojazdów

"Lesvos Car Hire” zastrzega sobie prawo do odmowy udostępnienia pojazdu każdej osobie uznanej za niezdolną do jazdy lub niespełniającej wymagań kwalifikacyjnych.

Problemy i incydenty mechaniczne

W przypadku awarii spowodowanej wadami mechanicznymi, Ty, wynajmujący, musisz natychmiast zadzwonić do „Lesvos Car Hire” pod numer +30 6970673954. Pomoc drogowa jest uwzględniona w umowie najmu i w razie potrzeby zostanie Ci udzielona oraz upoważni do naprawy lub wymiany samochodu. W przypadku incydentu NALEŻY natychmiast skontaktować się z „Lesvos Car Hire” i policją oraz uzyskać raport dotyczący wszystkich, nawet nieznacznych, uszkodzeń pojazdu. Przekaż kopię raportu policyjnego, umowy najmu i kluczyki do "Lesvos Car Hire" Pojazdy NIE mogą być usunięte z miejsca zdarzenia, dopóki nie zostanie uzyskany raport policyjny. Usunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia bez uzyskania raportu policyjnego może skutkować unieważnieniem niektórych lub wszystkich roszczeń ubezpieczeniowych i będzie stanowić naruszenie prawa lokalnego oraz ruchu drogowego. Raport wskaże, czy swój udział w zdarzeniu miał alkohol lub narkotyki.

Lesvos Car Hire, działające jako wypożyczalnia lub pośrednik, nie ponosi odpowiedzialności za osoby prowadzące samochód pod wpływem alkoholu/narkotyków, powodujące umyślne szkody, jeżdżące poza wskazanymi drogami, jeżdżące nieuważnie lub szkody spowodowane zaniedbaniem. Nasi ubezpieczyciele nie zapewniają pokrycia szkód powstałych na drogach nieutwardzonych. Pojazd nie może brać udziału w żadnym wyścigu, teście prędkości, rajdzie ani konkursie. Najemca przyjmuje bezpośrednią odpowiedzialność za takie roszczenia.

Każdy niezauważony lub niezgłoszony wypadek lub uszkodzenie pojazdu może być interpretowane jako zaniedbanie. Może to skutkować obciążeniem najemcy. Lokalne przepisy regulują warunki najmu pojazdów, a umowa najmu podpisana przy odbiorze samochodu jest wiąże prawnie najemcę.

Wynajem dowolnego pojazdu podlega warunkom najmu pojazdu narzuconym przez „Lesvos Car Hire” oraz odpowiednim przepisom prawa greckiego. Ty, wynajmujący, będziesz zatem podlegał naszym warunkom. „Lesvos Car Hire” nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, szkody, opóźnienia lub zmiany wynikające z konfliktów cywilnych, sporów przemysłowych, w tym sporów dotyczących kontroli ruchu lotniczego, działalności terrorystycznej, klęsk żywiołowych i jądrowych, pożarów lub niekorzystnych warunków pogodowych, nieuniknionych problemów technicznych związanych z transportem, zamknięciem lub zatłoczeniem portów lotniczych lub portów, odwołaniem lotów i niewydolnością finansową linii lotniczych.

Płatność

Prosimy o dokonanie płatności w całości po podpisaniu umowy najmu. Ogólnie akceptowalne są następujące formy płatności: Wszystkie główne karty kredytowe - Visa, MasterCard, z wyjątkiem American Express i Diners International. Przelewy bankowe i płatności gotówkowe mogą być dokonywane pod warunkiem, że dostarczona zostanie główna karta kredytowa na głównego kierowcę, która będzie służyć do pokrycia opłat depozytowych oraz paliwowych

Warunki, opłaty i należności mogą ulec zmianie bez powiadomienia